مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

دانلود مقاله درباره امام خميني و نقش زن

 

 

 

 

 

این فایل تایید کیفی شده و در زیر قسمتهایی از آن را مشاهده می کنید:

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 6 صفحه


 قسمتی از متن .doc : 

 

1

‏امام خميني و نقش زن

‏امام خميني پيشوا و رهبر کبير انقلاب همواره در سخنان روشنگرانه ‏خود اشاره به مبارزات و جهاد زنان نموده و بيان مي کردند که ما انقلاب خود را مرهون ‏همت زنان مي باشيم که حتي در دوران جنگ هم ، همه گونه ا زخود ايثار و فداکاري نشان ‏دادند و به سهم خود مردانه مبارزه کردند .

‏دلايل عقب ماندگي زنان در قرون

1 ‏ـ جلوگيري از رشد فرهنگي و آگاهي زمان :

‏جلوگيري از رشد و فرهنگي و آگاهي زن به هر دليل ، خواه به جهت ‏استثمار و سرکوبي زنان در جهل و ناداني و حکومت مرد سالاري در خانواده و اطاعت ‏کورکورانه و نداشتن هيچ گونه حقي د رخانواده از حيث دارايي و درباره فرزند که در ‏اثر همين نا آگاهي و بي سوادي در طول تاريخ ، از حيطه وجود انساني برکنار بود ، و ‏سواد آموزي و درس خواندن را براي او گناه مي دانستند .

2 ‏ـ استدلال زنان از نظر اقتصادي :

‏جهت اقتصادي زن در خانواده و اين که بتواند روي پاي خود بايستد و ‏هميشه جيره خوار ونان خور مرد باقي بماند و در شرايط منحني زندگي به دست نيازش به ‏سوي مرد دراز باشد واين فقر اقتصادي و گراني از بي سرو ساماني و گرسنگي و از طرفي ‏جهل و بي سوادي به طرف آسايش فريبنده اي هم چون خرافات پرستي و سحر و جادو متمايل

2

‏گردد تا بتواند به هر حيله و نيرنگ ، مهر و عطوفت مردش را به عنوان حامي و سايه ، ‏بالاي سر خود داشته باشد .

3 ‏ـ ازدواج زود رس دختران

‏ازدواج زود رس دختران در بعضي خانواده ها به خصوص روستاها به هر ‏چه بايد زودتر دختر را به خانه شوهر بفرستند تا سر بار خانواده نباشد و به اصطلاح ‏شرش را ا زخانه کم کنند وتنها پسر را کمک اقتصادي است و مي تواند نان آور خانه باشد ‏نگه دارند و به اين طريق دختران خردسال ونابالغ از دوران بچگي بدون هيچ گونه آگاهي ‏، در خانه شوهر با هزاران سختي مواجه مي شوند ومانند يک ماشين جوجه کشي دچار زايمان ‏هاي متعددي و خطرناک مي شوند و در نتيجه دوچار انواع بيماري و پيري زودرس مي گردند .

‏« ‏مشخصات طبيعي و استعداد زن ‏»

1 ‏ـ زن در مسير تحول و تکامل جبري

‏در مسير تحول وتکامل جبري زنان دگرگوني هاي مختلفي در وضع فرهنگي ‏و اجتماعي زنان رخ مي دهد . ‏اما اين دگرگوني ها در همه جاي دنيا يکسان نيست به طوري که مي ‏توان گفت قبلاً در کشورهاي اروپا و آمريکا و سپس در سيستم سوسياليستي ، زنان بيشتر ‏در مسير اين آثار قرار گرفتند و به موازات مشکلات اقتصادي و فشار زندگي وارد معرکه ‏و کارزار زندگي شدند و از نيروي خود حداکثر استفاده راکردند ولي در ممالک شرق اين

3

‏تحولات به جهاتي به کندي صورت گرفتند و زنان اين سرزمين قرن ها ي متمادي در گرو سنت ‏و تعصب و رسوم گذشتگان و د رميان چهار ديواري خانه و حرمسراها محبوس و زنداني مردان ‏بودند.

2 ‏ـ نظر مردان ممالک شرقي در مورد زنان

‏اين گروه ادعا مي کردند که زن هيچ گونه لياقت و کارآيي انساني ‏ندارد تا متوجه حقوق خود شود و قادر نيست در هيچ کاري با مردان به رقابت بپردازند و ‏معتقد بودند که زن با قواي فکري ناقص اگر در اجتماع ظاهر شود چون هنوز راه را از ‏چاه نمي شناسد و ممکن است به طرف بدبختي و انحراف روي آورد .

3 ‏ـ حفظ مشخصات طبيعي و خصوصي زن

‏در اين زمان که بر مبناي اصول عقيدتي اسلام ، حقوق زن ومرد از نظر ‏انساني يکسان در نظر گرفته شده بازهم ضروري است که مشخصات طبيعي وخصوصي زن حفظ شود ‏يا حد تعادل و تناسبي بين سيرت زنانه و خوي مردانه برقرار شود چرا که اگر اين تعادل ‏برقرار نباشد نظام زندگي اجتماعي مختل شده ووظيفه خصوصي هر يک از ميان مي رود و ‏بسيار ديده شده که اشغال زنان به کاري که خلاف روحيه و اقتصادي جسماني وعاطفي آنان ‏باشد نتايجي ثمر بخش به بار نياورده و زيان بخش بوده است .

4 ‏ـ عقيده تاگور درباره ي عواطف و آزادي زنانپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
6D65643410011_1656738_9892.zip10.1k