مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

دانلود مقاله درباره بوت کردن کامپیوتر

 

 

 

 

 

 

این فایل تایید کیفی شده و در زیر قسمتهایی از آن را مشاهده می کنید:

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 8 صفحه


 قسمتی از متن .doc : 

 

2

‏بوت کردن کامپیوتر

‏هر وقت کامپیوترتان را روشن میکنید، اولین اتفاقی که می افتد این است که BIOS ‏کار خود را انجام میدهد. در بسیاری از سیستم ها، BIOS ‏متنی را نشان میدهد که توصیف ‏کننده ی چیزهایی مثل مقدار حافظه ی RAM‏، نوع دیسک سخت و ‏…‏ در آن سیستم است. این ‏نشان میدهد که درطول فرآیند بوت شدن سیستم، BIOS ‏مقدار قابل ملاحظه ای عملیات را ‏انجام میدهد تا سیستم شما آماده به کار شود. در این قسمت برخی از این عملیات برای ‏یک PC ‏ی معمولی بطور خلاصه توصیف میشود:

‏پس از چک کردن CMOS Setup ‏و فراخوانی ‏سیستم اعمال وقفه ها، BIOS ‏بررسی میکند که آیا کارت گرافیک کار میکند یا نه.

‏بیشتر کارت های گرافیک یک BIOS ‏کوچک دارند که حافظه و پردازنده گرافیکی موجود ‏روی آنها را مقدار دهی اولیه میکند. درغیر اینصورت BIOS ‏اطلاعات مربوط به راه ‏اندازی کارت گرافیک را از روی یک تراشه ROM ‏موجود روی مادربورد میخواند.

‏بعد BIOS ‏چک میکند که آیا Cold boot (Reset ‏کردن سیستم بصورت سخت افزاری. مثلا ‏با دکمه reset ‏روی case) ‏اتفاق افتاده یا Reboot (Reset ‏کردن سیستم بصورت نرم ‏افزاری مثلا با Alt+Ctrl+Del).

BIOS ‏این کار را با چک کردن مقدار موجود در خانه حافظه با آدرس ‏۰۰۰۰:۰۴۷۲‏ انجام ‏میدهد. اگر مقدار ‏۱۲۳۴h ‏در این خانه ذخیره شده باشد، منظور Reboot ‏است. بنابراین

2

BIOS ‏از انجام عملیات POST ‏صرف نظر میکند و فقط سیستم را reset ‏میکند.

‏هر مقداری غیر از ‏۱۲۳۴h ‏نشاندهنده ی Cold boot ‏است. (مثل اینکه سیستم تازه روشن ‏شده _ POST ‏هم انجام میشود.)

‏اگر Cold boot ‏اتفاق افتاده باشد BIOS ‏هریک از آدرسهای خانه های حافظه RAM ‏را با ‏نوشتن و خواندن مقداری در آنها آزمایش میکند.

‏همچنین پورت های PS/‏۲ ‏یا USB ‏را هم برای صفحه کلید و ماوس بررسی میکند. BIOS ‏بدنبال گذرگاه PCI (Peripheral Component Interconnect) ‏هم میگردد و اگر آنرا پیدا ‏کرد همه کارت های PCI ‏را چک میکند.

‏اگر در حین انجام عملیات POST ‏اشکالی بوجود بیاید، BIOS ‏با بوق اخطار یا پیغامی ‏که روی صفحه نمایش نشان داده میشود، بروز اشکال را به شما اعلام میکند. معمولا اگر ‏در این مرحله اشکالی پیدا شود، این اشکال سخت افزاری است.

‏سپس BIOS ‏جزئیاتی راجع به سیستم تان نمایش میدهد. که معمولا این اطلاعات مربوط ‏میشود به:

‏پردازنده

‏فلاپی درایو و هارد درایو

3

‏حافظه

‏نسخه BIOS (‏ورژن)

‏هر درایور خاصی، مثل درایورهای مربوط به آداپتورهای SCSI (small computer system interface)

‏از آداپتور فراخوانی میشود و BIOS ‏اطلاعات را نمایش میدهد.

‏سپس BIOS ‏ترتیب و توالی ابزارهای ذخیره سازی که در CMOS Setup ‏بعنوان مرجعی برای boot ‏شدن سیستم تعیین شده اند را چک میکند.

Boot ‏از Bootstrap ‏آمده. Bootstrap ‏را “خود راه انداز” ترجمه کرده اند. همچنان ‏که در اصطلاح قدیمی “Lift yourself up by your bootstraps.” ‏کلمه Boot ‏اشاره دارد ‏به مجموعه عملیاتی که منجر به بالا آمدن سیستم عامل میشود.

BIOS ‏سعی میکند برای Boot ‏کردن سیستم از اولین مرجع تعیین شده استفاده کند. اگر ‏نتیجه نگرفت به سراغ دومین درایو تعیین شده میرود. اگر فایلهای مورد نظر برای boot ‏کردن سیستم در هیچ یک از درایوهای مشخص شده پیدا نشد، روند startup ‏متوقف ‏میشود.

‏اگر دیسکتی در فلاپی درایو باشد، وقتی سیستم را restart ‏میکنید، احتمالا با این ‏پیغام مواجه خواهید شد:پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
6D65643410076_1656737_3037.zip12.2k