مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

دانلود مقاله درباره آغاز وپايان جهان در قرآن 8 ص

 

 

 

 

 

 

این فایل تایید کیفی شده و در زیر قسمتهایی از آن را مشاهده می کنید:

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 10 صفحه


 قسمتی از متن .doc : 

 

2

‏آغاز و ‏پ‏ایان جهان در قرآن

‏قبل ‏از هرچیز به این نکته اشاره می کنیم که ما قصد تحلیل علمی قرآن را نداریم ‏زیرا هیچ کس قادر به رسیدن به تفسیر علمی کامل از قرآن نیست حتی یک آیه از ‏آن. علم ما بسیار کم تر از فهم این آیه ها است. اما این یک تلاش با وجود ‏محدودیت های علمی شخصی ما است. علی رغم این که علم ما محدود است ولی ‏دیگران که علم بیشتری دارند و تخصص بیشتری دارند می توانند تحقیق کنند تا ‏راز های بیشتری از قرآن را برای دیگران آشکار سازند.

‏در این مقاله ما به بعضی از آیه های قرآن که در سوره الانبیا است ‏نگاهی می اندازیم. این آیه ها ما را به تفکر در مورد خالق و یکتایی اش از ‏طریق اثبات هایی بسیار عقلی و علمی دعوت می کند. این آیه ها در مورد آغاز ‏و ادامه و پایان جهان صحبت می کنند. دانشمندان تلاش کردند تا به بعضی از ‏سوال ها از جمله اینکه جهان چگونه به این یکتایی و نظم به وجود آمده، ‏چگونه با این نظم به حیات خود ادامه می دهد و پایانش چگونه خواهد بود پاسخ ‏دهند. آن ها مواد ستارگان و سیارات را بررسی کردند و آن ها را یکسان ‏یافتند. آنها نحوه حرکت ستارگان و مسیری که طی می کنند را مشاهده کردند و ‏چگونگی حرکت سیارات اطراف آن ها را بررسی کردند. آن ها اندازه و طول عمر ‏ستارگان را محاسبه کردند و مشاهده کردند که قوانین مخصوصی بر حرکت، مواد و ‏اجرام آن ها حاکم است و از برنامه های خاصی تبعیت می کنند بنابراین نتیجه

2

‏گرفتند که باید از یک منبع سر منشا گرفته باشند. بنابراین فرض کردند که ‏احتمالا در ابتدا یک ماده فشرده وجود داشته که در یک محیط بسیار محدود و ‏پر فشار قرار گرفته بوده. سپس در یک لحظه انفجاری بزرگ رخ داده که باعث ‏شده این ماده به امواج تبدیل شود. این امواج در یک لحظه درکیهان منتشر شده ‏اند. به خاطر سرمای شدید کیهان، این امواج به سرعت به اتم تبدیل شده اند. ‏سپس این اتم ها به ستارگانی تبدیل شدند که حرکت، تشعشعات و طول عمرشان از ‏یک قانون یکسان پیروی می کند! این ستارگان همچنین به گروه هایی تقسیم بندی ‏شدند که قوانین بین گروه ها نیز یکسان می باشد.

‏اما عقل انسان حکم می کند که یک انفجار نمی تواند منجر به ایجاد این ‏یکسانی حیرت انگیز شود. بلکه بر عکس انفجار منجر به نابودی و عدم تعادل می ‏گردد و نمی تواند چنین آسمان و زمین زیبا با سیستم هایی که از قوانین ‏دقیقی پیروی می کنند به وجود آورد.( بعد از انفجار انتروپی به شدت افزایش ‏می یابد و مواد باقی مانده روبه بی نظمی می گذارند ولی بعد از انفجار بزرگ ‏نه تنها بی نظمی به وجود نیامده بلکه همان طور که می بینیم نظم و شعور ‏حیرت انگیزی در میان کوچک ترین ذرات گرفته تا بزرگ ترین ستارگان وجود دارد ‏و این چیزی به غیر از تجلی اسما و صفات الهی نیست. مترجم.

4

‏هیچ کس حقایق خلقت ستارگان را نمی داند اما خالق این ستارگان از همه ‏آن ها اطلاع دارد. خداوند در آخرین سوره ای که به محمد صلوات الله علیه و ‏آله نازل کرد بسیاری از حقایق علمی را در مورد ستارگان به محمد آشکار کرد. ‏اجازه بدهید ببینیم الله (جل جلاله) چگونه نظر ما را به حقایق علمی از ‏طریق سوالی در مورد شروع دنیا جلب می کند و به هدایت او به جواب سوال دقت ‏می کنیم. حال آیه ‏۳۰‏ از سوره الانبیا را می خوانیم:

‏أَوَلَمْ یَرَ الَّذِینَ کَفَرُوا أَنَّ السَّمَاوَاتِ وَالأرْضَ ‏کَانَتَا رَتْقًا فَفَتَقْنَاهُمَا وَجَعَلْنَا مِنَ الْمَاءِ کُلَّ ‏شَیْءٍ حَیٍّ أَفَلا یُؤْمِنُونَ (٣٠(

‏آنان که ناباور شده اند، آیا ندانند که آسمان ها و زمین به هم ‏پیوسته بوده اند و ما آن ها را از هم جدا کردیم و هر چیز زنده را از آب ‏آفریدیم ؟ پس آیا ایمان نمی آورند"‏۳۰‏ انبیا

‏توضیح علمی ( یا تلاشی برای توضیح:

‏در این آیه ما به سوالی بر می خوریم که از کافرانی پرسیده شده است که ‏دخالت خداوند در شروع خلقتی با این نظم و زیبایی را تکذیب می کنند. سوال ‏این است: آیا این شروع، بعد از اینکه آن ها آن را مشاهده کردند، فقط با ‏شانس انجام شده است؟ توسط دو کلمه رَتْقً وفَتَق ، خداوند تمامی جملات آنپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
6D65643410010_1656736_7791.zip12k